Daha fazlasını okumak için kaydırın

Cam balkon, camların alüminyum kanallar içerisinde gel git hareketlerini yaparak balkonun uygun olan köşelerinde toplanarak gerektiğinde açılması haline denir. Cam balkon sistemleri son yıllarda insanların evlerindeki alanları genişletmek, balkonu adete evin bir odası gibi kullanabilme alanı haline getirmek gibi ihtiyaçlardan ortaya çıkmıştır. Cam balkon ya da balkon kaplama işlemleri işinde uzman ekip ve kaliteli ürünler kullanılarak yapılmalıdır. Katlanabilir cam balkon genel olarak en sık tercih edilen cam balkon sistemleri arasındadır. Cam balkon yaptırmadan önce mutlaka iyi bir fiyat ve kalite araştırması yapılmalıdır. Cam balkon kaliteli malzemeden ve düzgün çalışan bir sistem ile yapılırsa uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanılabilir.

Cam Balkon Avantajları Nelerdir?

Balkonlara cam balkon kaplama ya da cam balkon sistemleri insanların estetikten çok ihtiyaç duydukları için yapılan işlemlerdir. Cam balkon avantajlarını sıralayacak olursak;

1-     Kışın soğuk havalarda bile misafirlerinizi balkonunuzda ağırlayabilirsiniz.

2-     Evinizde yetersiz oda varsa balkonunuzu cam kaplama yaptırarak evinizin kullanım alanını genişletebilirsiniz.

3-     Evin içinde sıkılan küçük çocuklarınız var ise onlar için hem dışarıda sayılabilecek hem de hava alabilecekleri bir oyun alanı oluşturabilirsiniz.

4-     Şehir hayatının yorucu ve stresli havasından kurtulmak için evinizde size özel dinlenme alanı olarak kullanabilirsiniz.

5-     Cam balkon kaplama ile hem balkonunuzun işlevini kaybetmemiş olursunuz hem de size ait yeni bir alan oluşturursunuz.

Cam Balkon Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Cam balkon sistemleri seçerken balkonun mutlaka çift kanallı kaplama yapılmasına dikkat etmelisiniz. Çift kanallı kaplama sayesinde camlar iyi kayar ve aşınmaz. Bu sayede uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilir. Özellikle küçük çocuğu olan aileler çocukların balkonu açarak herhangi bir kaza yaşamamaları için mutlaka altta ve üstte çocuk kilidi olan balkon kaplama yaptırmaları gerekir. Olası cam kayma, cam düşme ve camın kanaldan ayrılması gibi sorunların yaşanmaması için cam kanallarının mutlaka alt ve üst rayda kilit sistemi ile korunuyor olması gerekir. Seçmiş olduğunuz cam kaplama sisteminin mutlaka kaliteli ve uygun fiyatlı olmasına özen göstermelisiniz. Sizlerde evinizde kendinize ait özel alan oluşturmak isterseniz sitemizde bulunan cam balkon sitemizden yararlanabilirsiniz.

Author
Anadolu Cam Balkon

Anadolu Cam Balkon

Cam Sistemlerimiz bir çok alan için en uygun çözümlerdir. İstanbul Cam Balkon için firmamız bir çok ilçede sayısız başarılı uygulamaya imza atmıştır. Eğer sizinde kullanılamayan alanlarınız dairenizde yada ticari mekanınızda varsa Anadolu Cam Balkonu hemen arayın. Katlanır cam balkon, Sürme, Sürgülü cam balkon ve daha bir çok ürünümüzle sizlere en iyi hizmeti sunuyoruz.