füme cam balkon

Cam balkonun üretiminden günümüze en çok tercih edilen rengi Füme cam balkon rengidir. Ancak günümüzde çeşitlilik hem modelerde hemde cam balkon renklerinde artmıştır. Yeşil renk, mavi renk, bronz ve şeffaf cam kullanımıda yapılabilmektedir. Peki füme renk neden ilgi görmektedir, neden sizlerde füme renklerde cam balkonu tercih etmelisiniz? rengin kullanım avantajları ve dezavantajları nelerdir tümününü yazımızda bulabilirsiniz.

Füme bir diğer adı ile Siyah cam balkon tüm modeller içinden en sık tercih edilip kullanılan üründür. Füme cam balkonlar, modern ve şık bir görünüm sağlayabilir. Füme renk, cam balkonun çevresiyle uyumlu bir şekilde kontrast oluşturabilir ve mekanın estetik açısından daha çarpıcı görünmesini sağlar.

Füme Cam Balkon Nedir?

Cam balkonlarda siyah diye bilinen renk çeşitidir. Genel tanımı itibari ile duman rengi yada gri renk diyebileceğimiz bu çeşit cam balkon sistemleri içinde füme ve siyah renk olarak adlandırılabilmektedir. Cam renklerinin seçimi tamamen kullanıcının isteğine göre yapılmakla beraber firmamız alan ve yapı özelliğine göre sizlere önerilerde bulabilmektedir. Cam balkonun yapılacağı alan güneş ışığı alımına ve yakın yaşam alanı durumuna göre renk seçimi önermekteyiz. Füme cam balkon görsel açıdan dekoratif özelliği olduğu gibi içerinin dışardan net görülmesinide engellemektedir.

Tüm cam balkon modelleri hakkında detaylı bilgi almak için sitemizdeki bilgilendirme makalelerine göz atabilirsiniz.

Füme Cam Balkon

Füme Renk Cam Balkon Kullanımı

  • Güneş ışıklarına gün boyu maruz kalan daireler için oldukça avantajı bir kullanım sunar.
  • Bina dış cephesi rengine ve korkuluk ve kaplamasına uyum için tercih edilebilir.
  • Balkonun karşısındaki komşu daire ile mesafe çok az ise kısıtlı görüş için füme cam balkon tercih edilebilir.
  • İçerisinin minimum oranda görünmesini isteyeceğiniz depo ve dükkan gibi yerlerde füme renk tercih edilebilir.
  • Katlanır cam balkon, sabit, sürgülü ve motorlu dahil tüm sistemlerde füme renk kullanılabilmektedir.

Cam balkon siyah mı füme mi

Cam balkon siyah mı füme mi?

Cam balkon sistemlerinde kullanılmak olan siyah cam rengine Füme denilmekte olup bu nedenle Siyah mı füme mi? sorusu geçersiz kılmaktadır. Ancak firmanın renk kalıplarında farklı kullanım mevcutsa bunu sipariş öncesinde mutlaka sormalısınız. Standart kullanımlarda yapılarda görülen siyah cam balkonlar füme’dir.

Füme Renk İçeriyi Gösterir mi?

füme renk cam balkonCam balkon yaptırmayı düşünen kullancıların yanlış bildiği detaylardan biri füme cam balkon içeriyi göstermez düşüncesidir. Bu kesinlikle hatalı ve yanlış bir düşüncedir. Ayrıca bilinen bir diğer yanlış işe dışarıyı net gösterir dışardan içeriyi göstermez düşüncesidir. Bu türde bir cam ürünü cam balkon sistemlerinde bulunmamaktadır. Gündüz saatlerinde güneş ışınlarının yansıması ile füme renk içeriyi diğer renklere göre daha az göstermekte olup akşam ve gece saatlerinde içerde ışık yanması ile birlikte bu görünürlük daha da artmaktadır.

Firmamız Anadolu cam balkon hem evlerde hemde iş yerlerinde füme cam balkon modellerinde imalat ve üretim yapmaktadır. Bizlere ulaşarak en uygun fiyatlarla hemen sizlerde üreticisinden hizmet alabilirsiniz. Yapınıza göre en iyi çözümleri uzmanlarımızdan alabilirsiniz.

Füme cam balkon içeriyi karartır mı?

Füme/Siyah renkli cam balkonlar güneş ışığını çok daha az içeri almakta olup camın bulunduğu oda ve kısımlar diğer odalara göre daha az ışık alacaktır. Yani içeriyi karartır mı sorusuna verilecek cevap belirli bir oranda evet olabilir. Açık havalarda dışardan görünüm ile kapalı havalarda görünüm de farklılık gösterecektir.

Füme cam balkonların kullanımı, bina stilinin ve kişisel tercihlerin bir kombinasyonuna bağlıdır. Bu tür bir balkon, binalara modern bir dokunuş ve estetik bir özellik katabilir.


Bir Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir