Sıkça Sorulan Sorular

Daire sahipleri ve ticari işyeri sahiplerinden bugüne kadar bir çok Cam Balkon Sorusunu almaktayız. Cam Balkon hakında Sıkça Sorulan soruları sizler için derledik. Aşağıda ekibimize ulaşan bir kaç adet en çok gelen soruyu cevapladık. Bunlar dışında kalan ve sizin merak ettiğiniz başka sorularınız olursa dilerseniz canlı destek bölümünden yada iletişim sayfamızdaki numaralardan hemen uzmanımıza ulaşabilirsiniz.


Soru


Cevap

Yuvarlak bir balkonum var. Buraya balkon camlama yaptırmak istiyorum. Sistem uygulanabilir mi?

Anadolu Cam Balkon sistemleri “açı bağımsız” sistemler olduğu için her türlü geometriye sahip balkonlara uygulanabilir.


Soru


Cevap

Balkona camlama sistemi yaptıktan sonra camları temizlemek zor mudur?

Sistem tüm camların açılıp toplanabilmesine imkan verdiği için, camlar açılıp tek tek temizlenebilir.


Soru


Cevap

Sistem yağmur, su, sızdırır mı?

Balkon camlama sistemleri tam olarak su sızdırmazlığı sağlamazlar. Anadolu Cam Balkon sistemlerinde ise kendinden gölgeli profil dizaynı sayesinde sağlıklı yağmur suyu tahliyesi yapılarak suyun profilden içeri girmesi minimuma indirilmektedir.


Soru


Cevap

Sistemin hareketli mekanizmaları paslanırsa ne yapacağım?

Balkon camlama için paslanmazlık çok önemli bir konudur. Piyasada kullanılan sistemlerdeki rulmanlar, dış iklim şartları için değil “yağ” içinde çalışmak için tasarlanmışlardır. Dolayısıyla bu sistemler bir süre sonra paslanıp işlevsiz hale gelmektedirler. Anadolu Cam Balkon sistemlerinde ise rulmanlar “paslanmaz çelik” tir. Ayrıca sistemin tümünde kullanılan parçalar ( vidalar, taşıma parçaları v.b.) dış iklim şartlarına dayanıklıdır.


Soru


Cevap

Camlar Sert rüzgarda kırılır mı?

Anadolu Cam Balkon sistemlerinde kullanılan tüm camlar “temperli cam”dır. Temperli camlar, yüzeysel darbelere ve rüzgara karşı dayanıklıdır.


Soru


Cevap

Balkon camlama sistemi imara aykırı mıdır?

Bu sistemlerin uygulanması yerel yönetimlerin tasarrufundadır.