Mekanlarınızın daha kısıtlı olduğu yerlerde kullanılan  Sürme Cam Sistemleri sadece yatay olarak hareket ederek size mekanlarınızı daha çekici hale getiriyor. Alt bilyalı rulmanlar kanatlarnı sağa sola kolayca taşınmasını sağlıyor. Ayrıca kanatlar içeri yada dışarı katlanmadığından dolayı her türlü perde uygulamasına müsait hale geliyor. Kanatlara takılan kilitler sayesinde tam güvenlik sağlanmaktadır. Kanatlar birbirini özel tasarım baza kapağı sayesinde sıralı bir şekilde çekmektedir.

Her camın dört noktasında ki hava kesiciler sayesinde ısı yalıtımı ses yalıtımı sağlanmaktadır. Sistemde kullanılan tüm parçalar paslanmaz özelliğine sahiptir. Köşe dönüş aparatları sayesinde kolay imalat ve montaj imkânı sağlamaktadır. Kış bahçesi, vitrin camları, her türlü balkon çeşitlerinde kullanılabilme özelliği içermektedir. Özellikle dar olan alanlarda büyük ferahlık sağlar sürme cam sistemleri

Sürme Cam Sistemleri Hangi Alanlarda Tercih Edilir?

Sürgülü cam balkonlar genellikle cafe ve restoran benzeri iş yerlerinin tercih ettiği sistemdir.. Sebebi ise eşiksiz sürme ray düzeneklerinin neredeyse yok denecek kadar alçak olması ve müşterilere engel çıkartmamasıdır. Ayrıca yaşam alanlarında teraslarında veya kış bahçelerinde de tercih edilen modellerimiz arasında yer almaktadır.

Eşikli cam balkon sistemleri dar alanlarda kullanım kolaylığı sağlamasından dolayı çokca tercih edilmektedir. Bir diğer alternatifi olan eşiksiz sürgü cam balkon sistemlerine nazaran biraz daha geniş alanlarda tercih edilmektedir. Eşikli sürgü cam balkon da amaç; dar balkonlarda, balkon alanını aynen korumasıdır. Balkona çıkış noktalarına engel olmaz, cam birleşim noktalarında alüminyum contalar sayesinde içeriye su, rüzgar ve toz geçirmez. Camlar isteğimizebağlı olarak dilediğimiz bir köşede üst üste toplanır. Alt kısımlarında kullanılan rulmanlar vasıtası ile kolaylıkla ve sessiz olarak çalışır.

 Sürme Cam Sistemlerini Neden Tercih Etmeliyiz?

 • Balkonunuza dış etkenlerin verdiği zararları en aza indirir.
 • Yağmur, kar, rüzgar, toz ve toprak gibi doğal kirliliklere karşı balkonunuzu korur.
 • Isı tasarrufu sağlayarak evlerinizin daha sıcak olmasını sağlar.
 • Kayar katlanır Cam Balkon sistemlerine nazaran daha geniş ve yüksek alanlara uygulanabilir.
 • Sadece ray üzerinde hareket ettiği için, yapılacak alanı en geniş şekilde kullanım imkanı sunar.
 • İçeriden ve dışarıdan kilit mekanizması kullanıldığından, güvenlikli bir sistem sunar.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sürme Cam Sistemleri

Sürgülü Cam Balkon‘da 5 ayrı ray sistemi vardır. 5 ayrı sistemde camlar farklı yöne açılmaktadır. Yağmur, kar, toz, ve rüzgarı kesinlikle içeri almamaktadır. Sürme Cam Balkon Sistemleri 8 mm veya 10 mm cam kalınlığından temperli , 500 Kg darbeye dayanıklı ve ŞİŞE CAM patentli kaliteli camlardan yapılmaktadır. Genellikle dar balkonlarda, ofis bölme sistemlerinde, kafeteryalarda ve benzeri dükanlarda dış mekanlarda kullanılabilmektedir.

sürme cam sistemleri
sürme cam sistemleri
 • Sürgülü sistem her türlü balkonlarda kullanılır. Alttan taşıma özelliğine sahiptir.
 • Talebe göre hırsızlığa karşı camdan cama özel mekanizma kilidi konulabilmektedir.

Sürme Cam Sistemleri Özellikleri

Kullanmış olduğumuz alüminyum çerçevelerimiz, paslanmaz demir oranı “0” olup sade alüminyum olup, külçe alüminyumlardan profil haline getirilmektedir. Belirli ölçülerde kesilip, mekanlarınıza uygun hale getirilip montajlanmaktadır. Yine Kullanmış olduğumuz aksesuarlar paslanmaz çelikten yapılmakta olup ve üzerine ayrıca plastik kalıplarda korunmaktadır. Bunun nedeni zaman geçtikçe paslanmaz, oksitlenme ve benzeri deformasyonlara karşı korumaktır. Contalar silikon özelliğine sahiptir. İklim değişikliğinde sıcağa ve soğuğa karşı genleşmeye karşı dayanıklıdır. Bu bağlamda contalar su geçirmez. Aralara kullanılan şeffaf contalar alüminyumdan konulmaktadır.

Camların kapanma alanlarında yani kasa ile camı hareket ettiren mekanizma arasında kullanılan ithal kıl fitil 1200 mm kalınlığındadır. Zamana karşı yıpranmaya, yağmura, rüzgara ve ısıya dayanıklıdır. Sürme cam sistemleri, yerine ve kullanış amacına göre Eşikli Sürme Cam Sistemleri ve Eşiksiz Sürme Cam Sistemleri olmak üzere 2 çeşittir.

 

1 Yorum

 • Kaffar pinar

  Merhaba
  Ben hollandada yasiyorum ve veranda, bahce evi surguku cam sistemleri takiyorum. Ama ben surgulu cam sistemi uzerine burda bir isyeri acmak istiyorum. Ben sorum cam sistemi ile birlikte butun profil tekerlek elcek gibi gerek li malzemeleride sizren mi tedarik ediyoruz toptan alisveriste? Bu konuda gorusebilecehgm bir isim ve telefon numarasi verebilirseniz cok sevinirim

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir