İçeriğe geç
Ana sayfa » Cam Balkon Nedir? 5 Belirgin özelliği

Cam Balkon Nedir? 5 Belirgin özelliği

Cam Balkon Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Yaşam Alanlarında Neden Cam Balkon Kullanıyorlar

Cam balkon, bir mekanın veya terasın dış etkenlerden korunması ve iç mekanın manzarasını koruyarak daha kullanışlı bir alan haline getirilmesi için kullanılan cam panellerden oluşan bir balkon sistemidir. Cam balkonlar, çelik veya alüminyum konstrüksiyonlar üzerine monte edilir ve açık bir alanı kapalı hale getirirken, iç mekanın dışarıdan gelen ışığı almasına ve manzarasının korunmasına olanak tanır.

Cam balkonlar, genellikle teras, balkon veya verandalarda kullanılır ve mekanın ihtiyaçlarına, kullanım amacına ve tasarım tercihlerine bağlı olarak farklı şekillerde tasarlanabilir.

Cam balkonlar, genellikle teras, balkon veya verandalarda kullanılır ve mekanın ihtiyaçlarına, kullanım amacına ve tasarım tercihlerine bağlı olarak farklı şekillerde tasarlanabilir.

Cam Balkon Nedir

Cam balkon sistemleri, aşağıdaki özelliklere sahip olabilir:

 1. Temperli Cam Paneller: Cam balkon sistemlerinde genellikle temperli cam paneller kullanılır. Temperli cam, normal camlardan daha dayanıklı ve güçlüdür. Ayrıca kırıldığında parçalara ayrılarak keskin kenarların oluşmasını engeller ve güvenlik açısından daha uygundur.
 2. Çelik veya Alüminyum Konstrüksiyon: Cam panelleri desteklemek ve sabitlemek için çelik veya alüminyumdan yapılmış bir konstrüksiyon kullanılır. Bu konstrüksiyon, cam balkonun sağlam ve dayanıklı olmasını sağlar.
 3. Katlanabilir veya Kayar Sistemler: Cam balkonlar, katlanabilir cam balkon veya kayar sistemlere sahip olabilir. Bu sayede cam paneller, açılıp kapanabilir, böylece balkon veya terasın dilediğiniz zaman açık veya kapalı olmasını sağlar.
 4. Hava ve Su Sızdırmazlığı: Cam balkon sistemleri, hava ve su sızdırmazlığını sağlayacak şekilde tasarlanır. Böylece iç mekan, dış etkenlerden korunur ve dışarıdan gelen suyun içeri sızmasının önüne geçilir.
 5. Estetik Tasarım: Cam balkonlar, şeffaf cam panelleri sayesinde estetik ve şık bir görünüm sunar. Aynı zamanda cam panellerin temiz bir görüntü sunması, iç mekanın manzarasının korunmasını sağlar.

Cam balkonlar, mevsim şartlarına bağlı olarak açık veya kapalı bir alanın yaratılması için pratik ve işlevsel bir çözüm sunar. Bu tür sistemler, teraslarını veya balkonlarını korumak, dış etkenlerden izole etmek ve daha fazla kullanım alanı yaratmak isteyen kişiler tarafından tercih edilir. Aynı zamanda, evin tasarımına ve estetiğine katkıda bulunarak, mekanlara modern bir dokunuş katar.

Neden Cam Balkon?

Cam balkon sistemi kışın sona eren balkon keyfinizi devam ettirebilmeniz için tasarlanmış bir sistemdir. cam balkon nedir? sorusunun cevabı bir çok kişi tarafından bilinsede sizlere yine kısa bilgilendirme yapmayı uygun gördük. Çevrenizde bir çok dairede veya ticari yapıda bu sistemleri görmeniz hatta yakınlarınızda da uygulanmış haline denk gelme olasılığınız kuvvetlidir. Dış etkenlerin ve hava şartlarının olumsuzluklarından dolayı balkonunuzdan yararlanmanızı sağlar. Cam Balkon Sistemini kapatarak dış dünyaya tamamen kapalı, fakat aynı zamanda tamamen panoramik bir kapalı mekan elde etmiş olursunuz. Anadolu Cam balkon kapama sistemleri ile evinizde estetik ve fonksiyonel bir balkon yaratmanın en modern yoludur.

cam balkon nedir

Cam balkon nedir? sorusunun cevabı sadece katlanır cam balkon değildir. Bir çok model ve çeşitleri için de bulunduran sistemlerin bütünüdür.

Camların katlanarak aynı veya farklı noktalara toplanma özelliği ile mevsimsel değişikliklere en iyi cevap verebilen bir sistemdir. Cam balkon kapama sistemleri yapıya ve zevklerinize uygun renk seçenekleri sunmasının yanı sıra, son derece kullanışlı ve dayanıklıdır. Cam balkon sisteminde kullanılan camlar 8 mm 10 mm kalınlığında Temperli camlardan oluşmaktadır, kırılması halinde çok küçük parçalara ayrılır canlılara ve çevreye zarar vermez. Anadolu Katlanır Cam Balkon sistemleri saatte 150 km esen rüzgara dayanıklı olarak tasarlanmış ve imal edilmiştir. Cam balkon sistemimizde isteğe göre farklı renklerde füme, bronz, reflekte, satina cam uygulaması yapılabilmektedir. Balkonlarınızı daha işlevsel hale getirmek ve daha hoş yaşam alanları oluşturmak için size balkonlarınızı Anadolu Cam Balkon Sistemi ile kapatmanızı öneriyoruz.

Cam Balkon Profil Kalitesi Nasıl Olmalıdır?

Cam balkon profillerinin çeşitleri vardır. Kaliteli profil ve kalitesiz profilleri vardır. Cam balkon sistemlerinin profillerinin kalitelileri nasıl anlaşılır. Kaliteli bir cam balkon profili kalın profil et kalınlığı (3mm) olup tırnakları çift tırnak olmalıdır. Kullanılanılacak camlar ise 8mm veya 10mm temperli şişe cam patentli camlar kullanılmalıdır.

“Sizde kaliteli bir cam balkon yaptırarak balkonunuzun görünümünü tamamen değiştirebilirsiniz!”

Bu farkı Anadolu Cam Balkon Sistemleri ile yaşamanız dileği ile ! Bütün ürünlerimiz Bonus ve World kredi kartlarına 6 Taksit seçeneği ile siz müşterilerimize sunulmaktadır.

Neden Cam Balkon Sistemlerini Tercih Etmelisiniz?

 • Cam balkon evlerinizde ek alanlar oluşturarak kullanım alanlarınızı genişletir.
 • Cam balkon sistemi ile kapatılan oda, salon veya mutfağınızın balkonları ısı değerlerinde artış sağlar, enerji tasarrufu sağlar.
 • Balkonlarınızı cam balkon cam balkon sistemi ile kapatma yapılarınızın görünümünü değiştirmez ayrıca değerini yükseltir.
 • Cam balkon sistemi binanızın mimari görüntüsü değiştirmediğinden dolayı yerel yetkililer tarafından izin almanıza gerek kalmaz.
 • Sağladığı konfor ile dengeli bir fiyat & performans oranı sunar.
 • Katlanır cam balkon sistemleri hırsızlık riskini önemli derecede azaltır.
 • Cam balkon sistemi ile kapatılan balkonlarınız mevcut balkonunuzda bulunan mobilyalarınızı korur, ömrünü uzatır.

Cam Balkon Nedir? yazımıza hakkında bizlere soru, görüş ve önerilerinizi dilerseniz sayfa altındaki yorum bölümünden iletebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir