İçeriğe geç
Ana sayfa » Cam Balkon Montaj Hataları

Cam Balkon Montaj Hataları

Cam balkon montaj hataları uygulayıcılar tarafından sıkça yapılmaktadır. Montaj hatası yapılması halinde kullanıcı için en büyük sorun sistemin yağmur suyu ve dış etkenlere karşı dayanımı düşük olup sürekli sorun çıkarmasıdır. Elinizde sürekli bir çek cek ve paspas ile suyu tahliye etmek zorunda kalabilirsiniz. Yada yanlış montaj nedeni ile sürekli uğultu, rüzgar sesi, titreme ve farklı sorunlar karşınıza gelebilir.

Cam balkon montajı doğru kişiler tarafından yapılmalıdır. Montaj sırasında tüm detaylar in ince şekilde hesap edilmelidir. Sistemin ek yerlerinin tam uyumu, zemine ve tavana düzgün sabitlenmesi, sistem parçalarının montaj sonrasında kesinlikle kontrol edilmesi gerekir.

Cam Balkon Montaj ve Su Sızdırma Sorunu

Cam balkonun kullanıcılar tarafından tercih edilmesi ve yaptırılmasının nedeni dış etkenlerden korunmaktır. Cam balkon yapılan alanı 4 mevsim kullanmak için tercih edilen bu sistemde en sıkıntılı durum su sızdırma sorunudur. Buda tamaman cam balkon firmasının yanlış montajından ve yanlış ölçü almasından kaynaklanmaktadır. Ters rüzgar montaj öncesinde hesap edilmesi ve su sızdırma yapmayacak şekilde montaj yapılmalıdır.

cam balkon montaj hataları
Cam balkon su alır mı?
sorusuna cevap montaj her ne kadar doğru yapılsa da düşük seviyede olsa da su alabilir. Tabi bu durum standart cam balkon sistemlerinde geçerlidir. Yeni çıkan su oluklu cam balkon sistemleri su sızdırma durumunda olukları sayesinde suyu dışarı tahliye edebilmektedir.

Cam Balkon Montajı Nasıl Yapılır?

Cam Balkon Sistemleri Nedir?

Katlanır Cam Balkon Montaj Hataları

Cam balkon sistemleri arasında en çok alım yapılan ürünler katlanır cam balkon modelleridir. Cam balkon montaj hataları da en çok katlanır sistemlerde insanların karşısına çıkmaktadır. İnternet üzerinden bir çok siteye baktığınızda ve şikayet forumlarını ziyaret ettiğiniz de katlanır sistemlerde insanların sorunlar yaşadığını göreceksiniz. En fazla şikayet alınan konular profil hataları, fitil sorunları, sistemin rüzgar ve su sızdırması, katlanır cam sisteminin katlanmaması, kapanması, kanatların düşmesi, camın kolay kırılması gibi sorunlar olduğu görülmektedir.

Cam balkon yatırmadan önce kesinlikle firmanızı çok iyi seçmelisiniz. Sadece fiyatlara odaklanıp düşük teklif verenleri seçmeniz başınızı ağrıtabilir. Sadece satış yapan değil sistemin montajından sonra sizlere teknik destek sağlayabilecek firma olmasına da dikkat etmenizi tavsiye etmekteyiz. Cam balkon montaj hataları ile karşılaşmamak için dikkatli seçim yapınız.

Cam balkon montajı sırasında mutlaka sizlerde bulununuz. Sistem kurulumu sonrasında cam balkon firmasının test yapmasını talep ediniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir