Cam balkon montajı nasıl yapılır? sorusunu bir çok kişi sormakta ve cevabını merak etmektedir. İstanbul cam balkon firması olarak neredeyse her gün montaj işçiliği yapmaktayız. Üretim birimimiz ayrı olup uygulama birimimiz ayrı olarak çalışmaktadır. Cam Balkon montaj işleri de üretim kadar değerli ve önemlidir. Yanlış ve hatalı montaj nedeni ile sisteminiz kısa sürede arıza verebilir ve verimsiz çalışabilir. İstanbul da her ne kadar cam balkon imalatı yapan firma sayısı az olsa da Cam balkon montajı yapan firma sayısı oldukça yüksektir. Cam balkon montajı nasıl yapılır ve dikkat etmeniz gerkenleri sıraladık.

Cam balkon montajı basit bir işçilik değildir. Uzun yıllar sorunsuz bir cam balkon sistemi için yüksek kaliteli montaj yapılması gerekir.

cam balkon montajı nasıl yapılır

Cam Balkon Montajında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Her işte öncelik iş güvenliğidir. Cam balkon işleri her ne kadar tehlike açısından düşük olsa da iş güvenliği kurallarına uyulmalıdır. Yüksek yapılarda çalışılırken gerekli eğitimi almış personellerle montaj yapılmalıdır. Cam balkon montajına başlarken sabitleme işlemi öncelikli iştir. 
 • Cam balkon üst kasa profili üst mermere sabitleme işlemi yapılır. 
 • Yan dikme profilleri alt kasa mermerin üzerine konulup montaj gerçekleştirilir. 
 • Cam Balkon kasası sabitlemesi bitimiyle beraber tekerlekli kanatların montaj işlemine geçilir.
 • Çıkış ağızlı kanal montaj işlemine geçilir. Alt ve üst çıkış ağzı plastiklerin sökümü yapılır. 
 • Frenler yerleştirilir. Kanat ayarları tamamlanır ve feren sabitleme işlemi uygulanır. 
 • Cam balkon kanat kontrolü yapılır. Doğru ve düzgün çalışıp çalışmadığı mutlaka kontrol edilir.
 • Kanatların kontrolleri yapılır ve düzgün çalışıp çalışmadığı tespit edilir.
 • Alüminyum profiller de bulunan tüm etiketler sökülür.
 • Silikon işlemi yapılır. Gelişi güzel silikon kesinlikle yapılmamalı. Dış cephede silikon yapılmadan önce hava şartları silikon yapımına ve kurumasına elverişli olmalıdır. 
 • Daire sahibine sistemin kullanımı hakkında detaylı bilgi verirler ve işlem sonlandırılır. 

2019 Cam Balkon Montaj Uygulaması

2019 yılı itibari ile bir çok teknolojik cihaz da sektörümüzde yerini almıştır. Cam balkon montaj işleri de bu cihazlar sayesinde eskiye oranla oldukça kısa sürmektedir. Cam balkon nasıl yapılır sorusunun cevaplarını yukarıda sizlere verdik ancak bu her ne kadar eksiksiz yapılıyor gibi görünse de uzman firma tarafında yapılmaz ise yine de baş ağrıtabilir. Cam balkon için bir çok kişi ciddi fiyatlar ödemektedir. Bu nedenle cam balkon montajı için kesinlikle doğru firmalar ile çalışın.

Cam Balkon montajı nasıl yapılır hakkındaki yazımız yeterli değilse lütfen bizlere iletişim sayfamızdan ulaşarak daha fazla bilgi alabilirsiniz. Anadolu cam balkon firmamız sizlere tüm konularda destek verecektir.


Bir Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir