İçeriğe geç
Ana sayfa » Cam Balkon Tehlikeli Midir?

Cam Balkon Tehlikeli Midir?

Cam balkon tehlikeli midir? sorusunu bir çok kişi sormakta ve merak etmektedir. Cam kolay kırılabilir olduğu gibi yanlış bir düşünce vardır. Cam Balkon sisteminin tüm camları temperli cam olup hem kolay kırılmaz hemde kırılması durumunda cam ufak bir zar büyüklüğünde parçalara ayrılması ile tehlike arz etmez. Standart camlara göre cam balkon siteminde kullanılan camlar 5-6 kat daha fazla sağlam ve mukavemetlidir.

Piyasada temperli camlar güvenlik camları olarak bilinirler. Araçlarda kullanılmakta olan camlarla aynı özellikleri vardır. Sistemin ihtiyacı olan ebatlarda ve ölçülerde kesimi yapılır. Kenar kısımları işlemden geçirilir ve yumuşama noktaları ısıtılmaktadır. Isıtılma esnasında 10.000 PSI basınç sağlanır. Özel ısıl işlemden geçen bu camlar kullanılan her mekanda oluşabilecek tüm olumsuzluklara karşı dayanıklı ve güvenlidir.

cam balkon tehlikeli midir

Küçük Çocuklar için Tehlikesi Var mıdır?

Cam balkon sistemlerimiz her detay düşünülerek üretimi yapılan sistemlerdir. Güvenlik unsuru üretim esnasında kesinlikle titizlikle düşünmekte ve planlanmaktadır. Üst kilit ve Alt kilit mekanizması çocukların kolay ulaşamayacakları yükseklikte bulunmaktadır. Bunun haricinde sitemin ilk kanadında da çocuklar için çocuk kiliti bulunmaktadır. Çocuklar için minim risk için gerekli tüm güvenlik maksimum seviyede alınmıştır. Cam Balkon Tehlikeli Midir? sorusuna verilecek cevap çocuklar içinde en düşük oranda olarak yanıt verilebilir.

Cam Balkonun Rüzgar Dayanımı nasıldır?

Kimi bölgelerde kış mevsiminde ciddi oranda rüzgar oluşur. Bir çok kişi cam balkon sistemlerinin dayanımı konusunda endişe duyabilir. Ancak kış aylarında olumsuz tüm hava koşularına dayanımı bu sistemlerin bulunmaktadır. Alüminyum doğrama sistemi 6mm tork vida kalınlığına sahip vidalar ile sabitleme yapılmaktadır.

Tüm hava koşularından minimum seviyede etkilenen bu sistemler ülkemizde çok çok uzun senelerdir güvenle tercih edilip kullanılmaktadır. Evlerde olduğu kadar yüksek katlı binalar, ofisler, teraslar ve çok çeşitli alanda güvenle kullanılmaktadır. Cam balkon tehlikeli midir sorusunun bizce cevabı en net şekilde değildir. Yinede yazımız sizlere yeterli gelmediyse kısa vaktinizi ayırarak internet üzerinden detaylı bir araştırmaya girebilirsiniz. Ancak piyasa da bulunan ve oldukça düşük bedeller ile satışı yapılan bazı sistemlerde sorun yaşatabilir. Gerçek cam balkon olmayan bu sistemleri satın alırken iki kere düşününüz.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir