Sürgülü cam balkon dezavantajları

Evinizde 1 oda daha kaltmak istiyorsanız cam balkon en öne çıkan sistemlerdir. Sürgülü cam balkon dezavantajları +5 Etken olarak avantajları olduğu gibi çeşitli zorulukları da olmaktadır. Anadolu cam balkon firması olarak piyasada üretimi olan bütün cam balkonların imalatı yapılan firmamızda en uygun tasarımlar ortaya çıkartılmaktadır.

Kalitesiz cam balkonlar çeşitli sorunlar çıkartacağı gibi kaliteden ödün vermeyen firmalar tarafından yapılan bu sistemlerinde dezavantajları bulunmaktadır. Anadolu cam balkon firması olarak işimizi en üst kalitede yaparak yıllar boru sorun yaşamadan kullanılmasını hedefliyoruz. Uygun fiyatlı kaliteli tasarımlar yapılmaktadır. Sürgülü cam balkon dezavantajları +5 etken olarak bahseceğiz.

1. Cam Balkon Temizliği

Sürgülü Cam balkon kullanımı her ne kadar keyifli olsa da evinizde silmeniz gerekecek ekstra camlar ekleneceğini de bilmelisiniz. Cam sayısının artacağı ve iç kısım çok kirlenmesede dış tarafı kirleneceği için silinmesi gereken cam sayısı artacaktır.

Sürgülü cam balkon dezavantajları

2. Bütçenizi Olumsuz Etkileyebilir

Cam balkonlar bir çok sitede fiyat farklılığı olmaktadır. En uygun cam balkon tercih edebilirsiniz. Fakat uygun olacağı için kaliteden ödün verilmiş bir şekilde tasarlanan bu ürünler kullanım süresi boyunca arıza çıkarabilir ve sürekli sizlerin masraf etmenizi sağlayabilir. Bu sebeple kaliteli cam balkon yaptırın ve yıllar boyu sorun yaşamadan kullanım sağlayın.

Sürgülü cam balkon dezavantajları

3. Binanın Dış Görünümü Bozulur

Bu tarz sistemler daireniz için her ne kadar iyi olsa da binanın dış görüntüsünü bozacaktır. Cam balkon yaptırmak istediğinizde bina yönetimine bunu bildirmeli ve bilgi almanız gerekmektedir. Kimi bina yönetimleri görüntü bütünlüğünü bozacağı için hoş karşılamıyor ve çeşitli sorunlar çıkartabilmektedir.

Sürgülü cam balkon dezavantajları

4. Balkon Temizliği

Balkonunuza cam balkon sistemleri yaptırmadan önce rahatlıkla su dökebiliyordunuz. Fakat cam balkon yaptırdıktan sonra genellikle mobilya ve eşya olacağı için evinizin iç odaları gibi vileda yardımı ile silmeniz gerekecektir. Mobilya ve çeşitli dekor yaptığınızda bol su dökmeniz zarar vereceğinden normal iç mekanlarda süpürme silme işlemini de balkonda da uygulamanız gerekecektir.

5. Cam Balkon Bakımı

Dezavantajlar arasında en basit olacak olan bu işlem gayet basit olmaktadır. Sürgülü cam balkon herhangi bir bakım istememektedir. Sadece yapılması gereken sürgü sisteminin tıkalı olmamasıdır. Sürgü raylarını tıkayacak olan herhangi bir parça yada uzun yıllar sonra oluşacak paslanma sebebiyle çeşitli arızalar ortaya çıkartabileceğinden temiz tutulması önemlidir.

 


Bir Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir