İçeriğe geç
Ana sayfa » Cam Balkon Yaptırırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Cam Balkon Yaptırırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Cam Balkon sistemleri tüm hava şartlarından etkilenmemesi sağlanır. Cam balkon yaptırırken nelere dikkat etmek gerekir? Cam balkon yaptırılırken dikkat edilmesi gerekmektedir. Su almaması, paslanmaması, camların kalınlığı oldukça önemlidir. Cam balkon sistemleri milimetrik hassasiyetle çalışması gereken sistemlerdir.

Hava koşullarından etkilenmeden dış ortamın keyfini sürebileceğiniz, 4 mevsim kullanılabileceğin cam balkonlar, ses izolasyonu sağlaması ve ısı yalıtımı yapması ile de her zaman tercih edilmektedir. Hem kısa vadede hem uzun vadede rahat kullanım için doğru cam balkon firması tercih etmelisiniz.

Cam Balkon Cam Kalınlığı

Cam balkon sistemlerinin uygun cam kalınlığı seçimi yapılarak işlevinin en iyi çalışması sağlanır. Standart ölçülerde cam kalınlığı 8 mm olarak yapılmaktadır. Bu sınırlama genellikle 240 cm’ye kadar uygulanmakta olup bu ölçülerin üstündeki ölçü de 10 mm cam kalınlığı kullanılmaktadır.

Cam kalınlığı ne ince nede kalın olmalıdır. Tam kalınlık uygulanarak cam balkon modelleri hareket işlevlerinin kısıtlanmaması gerekmektedir. Doğru kalınlıkta cam seçimi yapılarak en verimli kullanabileceğiniz cam balkon sistemleri yaptırabilirsiniz.

Cam Balkon Cam Kalınlığı

Cam Balkon Rulmanı

Cam balkon yaptırırken nelere dikkat etmek gerekir? Dikkat edilmesi gereken en önemli parçalar biri rulmandır. Rulman cam balkon için en önemli parçalardan biridir. Rulmanların düzeni, yapısı ve kalitesi güvenli kullanım için çok önemlidir. Güvenli bir şekilde cam balkon kanatlarının alt kısmında 2 üst kısmında 2 olmak kaydıyla 4 adet tek ve tekerlerinde çift rulmanlı olması gerekmektedir.

Çift rulmanlı olan cam balkonlar genellikle çok daha uzun ömürlü kullanılabilir olmaktadır. Rulman sayısı ne kadar çok olursa o kadar sağlamlığı artacaktır. Tekerlerin de paslanmaz malzemeler ile yapılması gerektiğini bilmeniz gerekmektedir. Tüm detaylara dikkat ederek en verimli kullanılabilecek cam balkon sistemleri oluşturulur.

Cam Balkon Rulmanı

Paslanmaz Cam Balkon

Paslanmaz yapıya sahip olması kullanım süresini daha da uzatacaktır. Çıtalar ve taşıyıcı rulmanlar paslanmaz malzemeler tarafından yapılması çok önemlidir. Bir çok cam balkon üreticisi farklı ekipmanlar kullanarak tasarlanır. İyi bir cam balkon firması tercih edilerek paslanmaz cam balkon yaptırabilir ve uzun yıllar sorun olmadan kullanabilirsiniz.

Garantili Cam Balkon

Garantili olarak yapılan cam balkon sistemleri kullandığınız süre boyunca sorun yaşamadan vakit geçirebilirsiniz. İyi bir cam balkon tasarımları ile garanti imkanı sağlayan Anadolu cam balkon firması olarak sizlere kusursuz tasarımlar sunuyoruz. En iyi cam balkon tasarımları için bizlere 7/24 iletişime geçerek oldukça kısa sürede keşif hizmeti alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir