Cam balkon kaç gün sonra temizlenir? 5 Adımlı Çözüm

Yaptırmış olduğunuz cam balkon sistemlerinin belirli aralıklarla temizlik ihtiyacı olmaktadır. Cam balkon kaç gün sonra temizlenir? 5 adımlı çözüm önerisi sunarak oldukça rahat bir şekilde yapılmasını sağlayabilirsiniz. Cam balkon nasıl temizlenir? oldukça kolay şekilde yapılabileceği gibi farklı denemeler yaparak kendinizi yormamanızı tavsiye ederiz.

Cam balkon sistemleri her ne kadar estetik bir görüntüsü olsa da hava koşulları ve üst katlardan atılacak herşey cam balkonunuzu kirletebilmektedir. Daha öncesinde balkonu kirleten bu durumlar artık cam balkonlarda oluşacaktır. Montajından sonra ve ileriki günlerde kullanım süresince yapılacak temizlik çözümlerini anlatalım.

Cam Balkon Montaj Sonrasında Ne Zaman Temizlenebilir

Balkonunuza yaptırdığınız cam balkon sistemleri montaj sonrasında hemen temizleme yapılamamsı gerekir. Cam balkon montajı esnasında kullanılan silikonların kuruması gerekmektedir. Bu silikonlar kurumadan temizlik yapılırsa silikonun yapısına ve kuruması gerektiği bölgeden taşması durumunda tam verimli çalışmayabilir.

Montaj sonrasında hemen temizlik yapılması silikona zarar vereceği gibi farklı yapıştırıcı ve parçalara da zarar verebilir. Normal şartlarda cam balkon montajı yapıldıktan sonra ortalama 24 saat kadar tam olarak kuruması beklenmelidir. Bu süre sonrasında silikon ve çeşitli yapıştırıcılar tam olarak kuruyacağı için sonrasında rahatlıkla temizlik yapılabilir.

Cam balkon kaç gün sonra temizlenir?

Cam Balkon Temizliği Adımları

Bir çok şekilde cam balkon silme ve temizleme işlemleri yapılabilmektedir. En verimli şekilde kendinizi yormadan ve sudan tasarruf edebilmenizi sağlayabilirsiniz. 5 adımlı cam balkon temizliği nasıl yapılır?

Mıknatıslı Çiftli Taraflı Cam Silici; Katlanır cam balkon haricinde özellikle giyotin cam balkon da kullanılan çift taraflı cam silici oldukça basit olmaktadır. Camın dışına özel bezi tutarak iç taraftan mıknatıs ile yönlendirilmesi yapılabilmektedir. Oldukça basit şekilde camın dış tarafını temizlemesini yapabilirsiniz.

Bezli Uzayan Cam Sileceği; Oldukça kullanışlı olan bu ürünler arkası bezli uzayabilen bu ürün cam balkonları en kolay temizleme yapılabilen ürünlerdendir. Balkondan sarkma, yada sandalye merdiven kullanmanız sağlık açısından olumsuz olacağından bu ürünün tercih edilmesi çok önemlidir.

Mikro Fiber Cam Bezi; Bu bez hayatımızı kolaylaştıran ve günümüzde en büyük teknolojinin getirdiği rahatlıktır. Evimizde iş yerimizde tüm camlarda bu bezleri kullanıyor ve cam balkonlarda da kullanımına uygun olmaktadır. Mikrofiber cam bezi cam balkonlar için leke ve iz bırakmadan kullanılabilecek en uygun ürün olmaktadır.

Buhar Makinesi İle Cam Temizliği; Kimi kişiler evlerinde ayna, cam ve hatta bir çok yeri buhar makinesi kullanarak temizlemektedir. Buhar makinesinin mikrop ve bakterileri kimyasal kullanılmadan yok etmektedir. Buhar makinelerinin cam temizleme aparatları da bulunmakta ve bununlada cam balkon temizliği yapılabilmektedir.

Gazete İle Cam Silme; Cam balkon temizleme esnasında en sık kullanılan gazete camlarınızı temizlemek için de uygundur. Nemli olan camları temizlemek adına gazete çok iyi temizler gibi gözükse de kılcak olacak şekilde ince çizikler bırakmaktadır. Mikro fiber cam bezi gazetenin önüne geçerek daha verimli olmaktadır.


Bir Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir