cam balkon yağmur kanalı

Cam balkon kullanımında en sık şikayet edilen konu yağmur sularının sızmasıdır. Cam balkon yağmur kanalı sistemlerde bu konudaki mağduriyeti minimuma indirmektedir. Bir çok cam balkon üreticisi yağmur sularının içeri sızmaması konusunda %100 garanti veremeyebilir. Standart cam balkon modelleri bu konuda kesinlikle çözüm olmayacaktır. Yağmur kanalı yağmur suyunun tahliyesinde oldukça etkili bir çözüm olup verimi %90 lara kadar ulaştırmaktadır.

Neden Cam Balkon’da Yağmur Kanalı Kullanılmalıdır?

Cam balkon yaptıranların genelde amacı 4 mevsim kullanmakta zorlandığı alanları konforlu bir şekilde yaz kış rahatça kullanmaktadır. Ancak sistemin yapıldığı andan itibaren ilk yağmur yağdığında sorunlarla yüzleşilir. Cam balkon sistemininin hatasız yapılması, montaj hatası bulunmaması, yalıtım için fitil ve silikon kullanımı her ne kadar %100 doğru olsa da yağmur sızdırma sorunu yaşanabilmektedir. Yağmur suyu bir şekilde sistemden içeri sızacak yol bulmaktadır. Cam balkon yağmur kanalı sızma ve suyun dışarı tahliyesi ve alanın korunması açısından gerekli ve kullanılmalıdır.

cam balkon yağmur kanalı

Sisemdeki taşıyıcı kasa profilleri üzerinde bulunan cam balkon yağmur kanalı hem kar suları hemde yağmur sularının sistemin içine sızmadan yön değiştirip dışarı atılmasını sağlar. Görüntü bakımından cam balkon tasarımını ve görünümünü kesinlikle bozmaz ve etkilemez.

Cam Balkon Su Sızdırıyor

Su sızması halinde durdurmak oldukça zordur. Bu nedenle daha sipariş aşamasında bu konuyu hizmet alacağınız firma yetkilileri ile detaylıca görüşmelisiniz. Her zaman yağmur yağması da gerekmez. Cam balkon da oluşacak terlemeler bile bulunduğunuz alanın kullanımını zorlaştırır. Eğer daire oturumu için bu alanı kullanıyorsanız oldukça zorluk yaşarsınız. Yağmur kanalı yada su oluklu cam balkon yaptırmanız önerilmektedir.

Su sızmalarını engelleyecek çözümleri yağmur kanalı, damlalıklar ve kanallar ile sağlanmaktadır. Bu uygulamaların tümü de gelişi güzel, baştan savma değil profesyonel uzmanlar tarafında yapılması gerekir. Montaj yapılacak alanın mevcut hali göz önünde bulundurulmalıdır. Cam balkon yağmur kanalı kullanılırken binanın açısı dikkat alınmalıdır. Anadolu cam balkon en konforlu şekilde cam balkon sistemleri ürünlerimizden faydalanmanız için her detaya kesinlikle dikkat etmektedir. Sorunsuz ve uzun yıllar güvenle kullanabileceğiniz en iyi cam balkon modellerini sizlere üretmeye devam ediyoruz.


1 Yorum

  • SAVAŞ ACUR

    USTAMIZ CAM BALKON YAPMIŞ ANCAK SU TAHLİYE KANALI DİYE PROFİLİ DIŞARDAN DELMİŞ BUDA TAM CAMLARI TOPLAMA İÇİN TEKELEKLERİN ÇIKIŞ YERİ OLAN KISIMDAN SU İÇERİ GELİYOR ŞİMDİ BEN BU DELİKLERİ TAMAMEN KÖRLEYİP KAPATMAK İSTEMİYORUM YOKSA BU SEFERDE SU HİÇ GİTMEZ SÜREKLİ İÇERİ GELİR. BU SEBEPTEN DOLAYI BEN BU DELİKLERİN İÇERİ SU ALMASINI NASIL ENGELLEYE BİLİRİM YARDIMCI OLURMUSUNUZ LÜTFEN ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.

  • Bir Yorum Yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir