İçeriğe geç
Ana sayfa » Cam Balkon İpi Koparsa Ne Yapılır (2 Çözüm)

Cam Balkon İpi Koparsa Ne Yapılır (2 Çözüm)

Cam balkonlarda yaşanabilecek aksaklıklardan birisi de ip kopmasıdır. Cam balkon ipi koparsa ne yapılır? Açma kapama işlemlerinde kullanılan bu ipler aşırı güç uygulanarak çekilirse tabiki kopma yapacaktır. Ayrıca uzun yıllar kullanım sonucunda da bu iplerde aşınmalar meydana geleceği için kopma meydana gelebilmektedir. Cam balkon ipi koparsa çok büyük problem olmayıp 2 şekilde çözüme kavuşturabilirsiniz.

İlk olarak cam balkon yaptırdığınız firma ile bağlantı kurabilir ve garanti süresi bittiyse ücreti karşılığında yaptırabilirsiniz. Bir diğer seçenek ise Anadolu cam balkon firmamızdan yada çeşitli e ticaret siteleri üzerinden ip sipariş ederek oldukça basit şekilde yerine takabilirsiniz. Cam balkonlarda kullanılan ipler her ne kadar sağlam yapısı olsa da çeşitli sebeplerden ötürü kopma yapabilmektedir.

Cam Balkon İpi Neden Kopar

Cam balkonlarda ipin kopmasının nedeni genellikle eskimesinden kaynaklıdır. Yeni olan cam balkon sistemlerinde ise ipin sürekli güneş ışınlarına maruz bırakılması, sürekli ıslanması veya son olarak aşırı güç uygulanması durumunda bu ipler kopacaktır. Cam balkon her ne kadar kaliteli olursa olsun iplerinde o denkli kaliteli olması gerekmektedir. Anadolu cam balkon firmamız tarafından yapılan bu sistemler tüm malzemelerde olduğu gibi iplerinde en kalitelisi tercih edilerek takılmaktadır.

Cam balkon ipi neden kopar sorunuyla ilgili en sık karşılaştığımız aşırı güç uygulanmasıdır. Bu tarz hassas sistemlere asla aşırı güç uygulanmalı ve tabiri caizse tadında bir güç uygulanarak mekanizma hareket ettirilmelidir. Cam balkon ipi nereden alırım diyorsanız Anadolu cam balkon olarak işletmemizden tedarik edebilirsiniz.

Cam Balkon İpi Neden Kopar

Cam Balkon İpi Nasıl Takılır

Cam balkonlarda kanatları açmak için çeşitli ipler kullanılmaktadır. Bu ipler çek bırak yöntemi ile kanatları hareket ettirir ve uzun yıllar kullanılabilmektedir. Cam balkon ipi koptuğunda e ticaret sitelerinden yada bölgenizde hizmet veren firmalardan satın alarak yerine takabilirsiniz. Bu ipleri değiştirmek ve eskisini çıkartıp yenisini takmak oldukça kolaydır.

Eski ipin geçiş yolunu iyice gözlemleyin ve ilerleyişini gerekli olursa videoya çekin. Tüm bağlantılarını tespit ettikten sonra ilk olarak eski ipi bulunduğu yerden çıkartın ve tüm düğümlerini çözün. Ardından yeni aldığını cam balkon ipini aynı şekilde gerek video yardımınıda alarak tekrar yerine takın ve bağlama işlemlerini gerçekleştirin. Yeni ipinizi taktınız ve kaliteli malzeme ise uzun yıllar hiç sorun yaşamadan kullanılması gerekmektedir. Cam balkon ipi koparsa ne yapılır? Yenisi ile değişirin.

Cam Balkon ipi koptu nasıl yapılır

Bu tarz bir durumlar karşılaştığınızda yukarıda bahsetmiş olduğumuz işlemleri uygulayabilirsiniz. Cam balkon ipi nereden koptuğu önemlidir. Şayet ek yapılabilecek kısımda ise kopan parçayı birbirine bağlayabilir ve yenisini tedarik edene kadar kullanıma devam edersiniz. Bu tarz sorunlar karşılaşmamak için kaliteli cam balkon firması ile çalışarak tak unut sistemi ile arıza, kopma, yırtılma, düşme gibi cam balkon arızası ile uğraşmadan çözüm sağlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir