Cam Balkon Su Geçirme Sorunu

Hayatımızı kolaylaştıran cam balkonlar çeşitli sebeplerden ötürü su geçirebilir. Cam balkon su geçirme sorunu nedeni bir çok sebepten olabilmektedir. Fakat %100 oranında suyun geçişini engelleme tamamen hayal ürünü olmaktadır. Yağmurun akış açısı ve özellikle rüzgarlı havalarda tüm cam balkonlar abartılı olmayacak şekilde su geçirir. Şayet sizlere kesinlikle su geçirmez olarak satılan ürünler yalan beyan vermektedir.

Cam balkonlar abartılı olmayacak şekilde özellikle fırtınalı günlerde bir miktar su geçirir. Fakat kullanılan malzemelerin kalitesi, yalıtım, mastik ve silikon ürünleri su geçişinde en büyük rol oynar. Bu parçaların en üst kalitede yapılması gerekmekte olup suyun geçinişin en minimize edebilirsiniz. Cam balkon su geçirdiğinde istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir. Bu sebeple kaliteli profilden silikonlara kadar yapılması gerekmektedir.

Cam Balkon Neden Su Geçirir

Cam balkon sistemleri sonradan balkonlarınıza uygun ölçüde tasarlanır. Bu ölçülerin 1 e 1 uyumlu olması gerekmekte ve sıfır boşluk kalması gerekmektedir. Profilin kalın ve tok olması gerekmekte ve profil kenarlarına çekilecek olan mastik ve silikon ucuz malzemelerden olmamalıdır. Cam balkon kanatları tam uyumlu ölçülerde ve tam oturacak şekilde ayarı yapılması gerekmektedir.

Bu şekilde üretilen ve işçilik uygulanan cam balkon sistemleri su geçişini en düşük seviyede tutacaktır. Haricinde bir işlem yada malzeme iyi olsa bile kötü işçilik sonucunda balkonunuza aşırı su girişi olacaktır. Cam balkon neden su geçirir sorusunun tek nedeni aralarda oluşacak belirli oranda boşluklardan bir miktar geçmesi normal karşılanmaktadır. Aşırıya kaçma durumu oluştuğunda mutlaka hizmet aldığınız firmadan bilgi almalısınız.

Cam Balkon Neden Su Geçirir

Cam Balkon Yağmur, Su, Sızdırır mı?

Üretim aşamasında uygulanan ek ilave tedbirler ile cam balkonların yağmur suyu geçirmesi önüne geçilebilir. Anadolu cam balkon firması tarafından üretilen cam balkon sistemlerinde profile uygulanan su tahliye sistemi ile olabilecek en minimum düzeyde su girmesi sağlanır. %100 oranında suyun geçişi engellemesi cam balkonlarda mümkün değildir.

Balkonunuzu cam balkon yaptırmanız oldukça kullanışlı hale getirecektir. Fakat aşırı fırtınalı havalarda cam balkondan bir miktar Cam balkon su geçirme sorunu oldukça olağan bir durumdur. Normal sağanak, kısa süreli yağmur cam balkon su geçirmez olarak gözükebilir. Ancak aşırı fırtınalı havalarda mutlaka bazı noktalardan damla damla gibi su geçmesi beklenebilmektedir. Her ne kadar su geçirecek denilsede yerden halıyı vs. kaldırmanıza gerek olmayacak derecede az geçirir.

Cam Balkonum Su Alıyor Ne Yapmalıyım

Cam balkon su geçirme sorunu ile karşılaştığınızda yapılacak bazı çözümler mevcuttur. Su alan balkonlar genellikle malzeme kalitesizliğinden kaynaklıdır. Kaliteli firmalardan cam balkon yaptırdığınızda su geçişi o kadar az olacaktırki sizleri rahatsız bile etmeyecektir. Cam balkonum su alıyor ne yapmalıyım diyorsanız, öncelik olarak profilin et kalınlığına bakmalısınız. Profilin ince olması kanatların eşit şekilde dağılmayarak düzensiz durması, kullanılan mastik ve silikonun doğru çekilmemesi ve plastik teker kullanıldıysa kanatların çökme yapması su girmesine sebep olur.

Bir çok nedenden ötürü cam balkon su alır. Fakat bunun önüne geçilerek su akışını en düşük duruma getirebilirsiniz. Aşırı su girişi olan bu sistemlerde mutlaka yaptırdığınız firma ile bağlantı kurmadan önce cam balkonun hangi kısımlarından su geldiğini tespit etmelisiniz. Yanlış ölçü alınmış ve balkon ölçünüze uydurmaya çalışılmış olabilir. Kullanılan mastik yada silikonun kalktığını yada aralarında boşluk olduğu durumlarda da Cam balkon su geçirme sorunu ortaya çıkacaktır. Cam balkon ile ilgili yaşayacağınız tüm sorunlarda Anadolu cam balkon firmamız ile bağlantı kurarak destek isteyebilir hatta yapılacaklar hakkında bilgi alabilirsiniz.


Bir Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir