Cam Balkon Kanadı Yerinden Çıktı

Cam balkonlarda çeşitli sebeplerden ötürü kanatlarda sorun olabilir. Cam balkon kanadı yerinden çıktı olarak bir araştırma yapıyorsanız kanatların yerinden çıkamayacağını bilmeniz gerekmektedir. Cam balkon kanadı stoplama kanalına oturtulamadığında üst tekerin boşa düşerek sarkma yapacağından cam aşağıya doğru sarkacaktır. Bu tarz bir durumda kanadı üst tekerleğe doğru kaldırıp camı gövdesinden geriye doğru baskı yapmanız gerekmektedir.

Yerinde çıkma gibi bir durum cam balkonlarda söz konusu değildir. Anadolu cam balkon firmamız tarafından yapılan, üretilen ve piyasada olan bütün cam balkonların hepsinde bu sorunun ana kaynağı stoplama kanalına tam oturtulmadığından kanyaklıdır. Cam balkon oldukça kaliteli ve üst seviyede kullanımı rahat ekipmanlardır. Şayet yerinden çıktığına eminseniz firmamıza bir kaç görsel atarak neler yapabileceğiniz hakkında bilgi alabilirisiniz.

Cam Balkon Kanadı Düştü

Cam balkon sistemlerinde kanadın yerinden çıkarak düşmesi hiç olası bir durum değildir. Cam balkon yapısı itibari ile asla düşme yapacak bir durumda değildir ve üst kısmın sarkması sonucu Cam balkon kanadı yerinden çıktı görünümü oluşturmaktadır. Cam balkon kanatları yapımı itibari ile düşme söz konusu olamaz. Anadolu cam balkon firmamız tarafından imal edilen bütün cam balkon sistemleri kesinlikle düşme oluşturmaz.

Kanatların üst kısımdan sarkması ve düşüyor gibi durmasının nedeni üst tekerlerin kanallarından çıkmış olması anlamına gelir. Bunun 2 ayrı sebebi bulunmaktadır. İlk olarak aşırı güç uygulanması sonucunda bu tekerler raydan kendini çıkartabilir ve sarkma durumu ortaya çıkar. Bir diğer seçenek ise stoplama kanalını tıkayacak bir madde sonucunda teker çarparak kanadı yerinden çıkartabilir.

Cam Balkon Kanadı Düştü

Cam Balkon Yerinden Çıktı Nasıl Takılır

Cam balkon kanadı yerinden çıktı sorunu esasında üst camın yerinden çıkarak sarktığı anlamına gelmektedir. Cam balkon hem cam olması hemde hassas yapısı itibari ile aşırı güç uygulama sonucunda bu tarz sorunları ortaya çıkartır. Cam balkon yerinden çıktı nasıl takılır, öncelik olarak cam kanadını yukarı doğru kastırmanız ve aynı zamanda gövde orta kısımdan dışarı yani rayına doğru baskı uygulamanız gerekmektedir.

Kanat sarkma sonrasında yerine takma işlemi oldukça basit olmakta ve sürekli tekrarında cam balkon tekeri değiştirme yapmanız gerekebilir. Tekerlerde olan aşınma, sıkışma, rulman bozulması gibi bir çok nedenden ötürü stoplama rayında düzgün ilerleme yapmaz ve Cam balkon yerinden çıkması izlenimini verir. Sık bir şekilde cam balkon sarkma yaparsa mutlaka tekerleri kontrol etmeli ezilme, aşınma ve yerinden çıkma gibi bir durum olduğunda takma işlemini gerçekleştiren firmadan destek istemelisiniz.

Cam Balkon Yerinden Çıktı Nasıl Takılır

Cam Balkon Neden Açılmıyor

Cam balkonlar genel itibari ile açılmama durumları oldukça nadirdir. Anadolu cam balkon işletmemiz aracılığı ile yapılan tüm sistemlerde asla açılmama gibi problemler ile karşılaşılmaz. Ucuz olsun diye herhangi bir yerden yaptırdığınız bu yapılar ince profil yada kalitesi oldukça düşük olduğundan dönme yapar ve açılmasını engeller. Cam balkon neden kitlenir olarak da adlandırılmaktadır.

Profil yapısının haricinde sürgü işlemleri için kullanılan tekerlerin hem plastik olması hemde milli olması da baskıya çok uzun süre dayanamayacağı için eğilme yapacak olup sürülmesini engelleyecektir. Kimi ucuz imal eden firmalar tarafından haliyle tüm malzemelerde en ucuz olanlar kullanılmakta fakat tüketici tarafından sürekli arızalar ile uğraşması anlamına gelir. Cam balkon yaptırırken profil kalınlığı, malzeme yapısı ve tekerlerin rulmanlı olmasına özen göstermelisiniz. Bir malzemenin ucuz olması tabiki herkesin isteyeceği bir şeydir. Fakat ucuzsa bunun belli başlı nedenleri olduğunu unutmamalısınız.


2 Yorum

  • Özlem Suiçmez

    Katlanır camlarda sola doğru toplanıyorsa sonra değiştirilip sağ tarafa toplanır mi

  • Mehmet erdinç

    Soldan ikinci kanat açmak için çektiğin zaman aşağıdaki teker tabana oturuyor çekiyoruz çıkmıyor bir iki yukarı kaldırarak açtık şimdi iyice oturdu yukarıya kaldırmak için ayar yeri varmı

  • Bir Yorum Yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir