Cam Balkon Neden Açılmaz

Cam balkon sistemleri arıza durumunda ne yapılacağı bilinmeyebilir. Cam balkon neden açılmaz? gibi bir porblem yaşıyor ve bununla ilgili araştırma yapıyorsanız, bunun bir çok sebebi olabilir. Cam balkon kanat açılmaması genellikle kullanıcı kaynaklı yapılan yanlışlardan oluşabilmektedir.

Belli bir prensipte çalışan cam balkon sistemleri her ne kadar basit gözükse de kanatların düzenli çalışması çok önemlidir. Kimi zaman kapalı olan cam balkon açılmak istediğinde kilitlenmişçesine açılmayabilir. Bu gibi durumlarda cam balkon sistemleri üreticisi aranarak bilgi alınabilir.

Cam Balkon Kanatların Açılmaması

Cam balkon kanatlarında olan tekerlerin kullanıma bağlı olarak gevşemesi yada sırasının bozulması durumunda kanatların açılmamasına en çok sebep olandır. İlk olarak tekerleri kontrol ederek ayarı yeniden yapılarak uygun şekilde vidalar sıkılmalıdır. Bir diğer kanatların açılmamasında sıkça karşılaştığımız kanatların sarkmış olmasından üst üste binme durumundan oluşur. Sarkma var ise ayar yapılması gerekmektedir.

Mekanizma, profil ve kasanın kalitesiz olmasından ötürü yamulmuş olma ihtimali de yüksektir. Bu tarz kaliteli olmayan cam balkon sistemleri tamir işlemi uygulamak oldukça zor olmasından ötürü genellikle değişim 1. sınıf kalitede cam balkon önerilmektedir. Son olarak cam balkon neden açılmaz konusunda araştırma yapıyorsanız, kanatların ilerlediği kanalları kontrol etmeniz gerekmektedir. İçeriğinde biriken dış etkenler çamurlaşmış yada paslanmış olabilir temizliğini yaparak tekrar denemelisiniz.

Cam Balkon Kanatların Açılmaması

Cam Balkon Kanat Sorunu

Cam balkonda kanat sorunları şayet fabrikasyon hatalar yoksa çoğunlukla kullanıcı hatalarından kaynak olabilmektedir. Gerek kanal temizliği gerekse sert kullanım tekerelere zarar verebilir. Cam balkon sistemlerindeki cam kalınlığı 8 mm ve temperli olmaktadır. İlk kullanımlarda orta sert şekilde davranabilirsiniz. Fakat aşırı güç uygulamak bu sistemlere çeşitli zararlar verir.

Cam balkon açılmak istediğinde mutlaka tekerlerin çıkış yuvasının tam ortasına geldiğini teyit ederek açma kapama yapmalısınız. İlk seferler sorun olmasada ileriki zamanlarda çarpmaya kaynaklı tekerler zarar görebilir ve kanat sorunu olarak karşınıza çıkabilmektedir. Cam balkon da oluşabilecek tüm sorunlarda bizlere ulaşarak bilgi ve destek alabilirsiniz.


Bir Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir