cam balkon camı kaç mm olmalı?

Cam balkon camı kaç mm olmalı?

Cam balkon kullanıcıları ve müşterilerimizden Cam balkon camı kaç mm olmalı? sorunu son zamanlarda sıklıkla almaktayız. Kısa net cevap vermek gerekirse 8mm temperli cam kullanımı cam balkonlarda tercih edilmektedir. Bunun dışında 10mm temperli cam kullanımıda vardır ve genelde sürgülü cam sistemlerinde 10mm cam tercih edilmektedir. Cam balkon yaptırmadan önce mutlaka sistemler hakkında kısa bir araştırma yaparak daha bilinçli şekilde ürün ve hizmet satın alabilirsiniz. Sitemizde cam balkon sistemleri için bir çok detaylı bilgiyi bir arada bulabilirsiniz.

Cam Balkon Camları Kaç mm ve Özelikleri nelerdir?

İstanbul cam balkon firmaları genelde 8mm kalınlığından temperli cam kullanıyor olsa da firmaya göre ve talebe göre kimi cam balkon firmaları 6mm temperli cam yada Lamine cam kullanabilmektedir. Genelde standartlar dahilinde 6mm cam kullanılması halinde açılmayan camlarda eğer açılacaksa minimumda 8mm cam kullanılması daha kullanışlı ve doğru olacaktır. 8 veya 10mm cam kullanılmasında asıl amaç dayanımının yüksek olması, cam yüksekliğine göre mukavemet sağlaması, kırıldığında zarar vermemesi amacı ile ufak kesici olmayan ve zarar vermeyen parçalara ayrılmasıdır. Cam balkon camı kaç mm olmalı sorusunun net cevabı sistemde kullanılacak cam yüksekliği ile netleştirilebilir.

8mm, 10mm Temperli Camlar

Cam kalınlığı cam balkon sistemlerinin çok daha uzun süre kullanımı, insan sağlığı ve sistemin sorunsuz çalışması için önemlidir. Temperli adı ile bilinen bu sistem camları 700 derece ısıya maruz kalır, ani ve şok soğutma teknikleri ile üretilmektedir. Standart bilinen cam modellerine göre çok daha mukavemetli olup 5 kat yüksek dayanım sağlamaktadır. Cam patlaması temperli camlarda yaşanmaz. Camın kırılması halinde ufak parçalara ayrılır ve ortama dağılır. 8mm – 10mm camlar katlanır cam balkonlar, sürme cam balkonlar dahil tüm sistemlerde kullanılmaktadır.

Cam balkon camı kaç mm olmalı? sorunuza detaylı bir şekilde yanıt vermeye çalıştık. Firmamız cam balkon sistemlerinde imalatçı ve üretici bulunan ender firmalardan biri olup sizlere daima en kaliteli çözümleri sunmaktadır. Lütfen tüm soru görüş ve merak ettikleriniz için firma uzmanlarımız ile görüşünüz. Bizlere sitemizdeki numaralardan dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir