Daha fazlasını okumak için kaydırın

Cam balkon sistemleri, dış mekanı iç mekanla birleştirmek ve balkon, teras veya bahçe alanlarını daha işlevsel hale getirmek için kullanılan popüler bir çözümdür. Bu sistemlerin kurulumunda çeşitli aparatlar ve bileşenler kullanılır.

Sistemde kullanılan standart aparatlar dışında cam balkon imalatçı firma ekleme yapabilir ve ayrıca müşteri talepleri doğrultusunda cam balkon sistemlerine çeşitli aksesuarlar da eklenebilmektedir.

Cam balkon sistemlerinde yaygın olarak kullanılan bazı aparatlar

  1. Cam Paneller: Cam balkon sistemlerinin ana bileşenleridir. Şeffaf, dumanlı, reflektif veya renkli camlardan oluşabilirler. Katlanabilir veya sabit cam paneller tercihe bağlı olarak kullanılabilir.
  2. Profil Sistemleri: Cam panellerin montajında ve hareket ettirilmesinde kullanılan alüminyum veya PVC profillerdir. Profil sistemleri, cam panellerin kenarlarını korur ve sabitlenmesini sağlar.
  3. Üst Ray ve Alt Ray: Cam panellerin ray sistemi üzerinde kayarak açılıp kapanmasını sağlayan raylardır. Üst ray, cam panellerin üst kısmına, alt ray ise alt kısmına monte edilir.
  4. Kapı Aparatları: Cam balkon sistemlerinde kapı olarak kullanılan cam paneller için kapı menteşesi ve kolu gibi aparatlar bulunur. Bu aparatlar, kapının kolay açılıp kapanmasını sağlar.
  5. Sızdırmazlık Contaları: Cam paneller arasında ve cam paneller ile profiller arasında kullanılan contalar, dışarıdan gelen hava, su ve tozun iç mekana girmesini engeller ve böylece sızdırmazlık sağlar.
  6. Dübel ve Vida: Cam balkon sistemlerinin montajında kullanılan dübel ve vidalar, cam panellerin profil sistemine sabitlenmesini sağlar.
  7. Kilit ve Kilit Aparatları: Sabit cam panellerin cam balkon sistemine kilitlenmesini ve güvenli bir şekilde sabitlenmesini sağlayan aparatlardır.
  8. El Tutamakları: Cam balkon kapılarında veya sabit cam panellerde kullanılan el tutamakları, cam panellerin kolayca açılıp kapanmasına yardımcı olur.
  9. Tekerlekli Sistemler: Katlanabilir cam balkon sistemlerinde, cam panellerin kolayca açılıp kapanmasını sağlayan tekerlekli sistemler kullanılır.

 

✅ Katlanır cam balkon ✅ Sürme Cam Balkon ✅ Isıcamlı Cam Balkon
✅ Siyah Cam Balkon ✅ Cam Balkon İmalatı ✅ Füme Cam Balkon
✅ Cam Balkon Referanslar Cam Balkon Fiyat Hesaplama Cam Balkon m2 Fiyatları

Cam balkon sistemleri farklı markalar ve modeller tarafından sunulduğu için kullanılan aparatlar ve bileşenler de değişiklik gösterebilir. Cam balkon sistemlerini satın almadan önce, üretici veya satıcıdan kullanılan aparatlar hakkında detaylı bilgi almak önemlidir. Ayrıca, montaj ve kurulum işlemlerinde uzman bir ekip tarafından yapılması, sistemlerin doğru ve güvenli bir şekilde kullanılmasını sağlar.

Author
Anadolu Cam Balkon

Anadolu Cam Balkon

Cam Sistemlerimiz bir çok alan için en uygun çözümlerdir. İstanbul Cam Balkon için firmamız bir çok ilçede sayısız başarılı uygulamaya imza atmıştır. Eğer sizinde kullanılamayan alanlarınız dairenizde yada ticari mekanınızda varsa Anadolu Cam Balkonu hemen arayın. Katlanır cam balkon, Sürme, Sürgülü cam balkon ve daha bir çok ürünümüzle sizlere en iyi hizmeti sunuyoruz.