Katlanır Cam Balkon mu Sürgülü mu

Evinizin balkonunu veya terasını cam ile kapatmak istediğinizde, karşınıza iki seçenek çıkacaktır. Katlanır Cam Balkon mu Sürgülü mu? İkisi de estetik, kullanışlı ve fonksiyonel olsa da, farklı özelliklere ve avantajlara sahiptir. Her iki cam balkon modelinin de kendine has özellikleri bulunmakta ve uygun olan camı seçmeniz gerekmektedir. Anadolu cam balkon firması olarak bugüne kadar binlerce üretimi yapılıp montajı sağlanan ürünler hakkında çeşitli avantajlarından bahsedeceğiz.

Hangi cam balkon tipinin sizin için uygun olduğuna karar verirken, ihtiyaçlarınızı ve tercihlerinizi göz önünde bulundurmalısınız. Eğer daha fazla açıklık ve ferahlık istiyorsanız sürgülü cam balkonlar sizin için daha uygun olabilir. Ancak, balkonunuzun daha az yer kaplamasını ve daha çok kullanılabilir alan yaratmasını istiyorsanız, katlanır cam balkonlar sizin için daha iyi bir seçenek olabilir.

Katlanır Cam Balkon

Katlanır cam balkon, çerçeveli cam panellerin tek tek katlanarak açılıp kapanmasıyla çalışır. Bu özellik, balkonunuzun tamamının açılmasını sağlar ve açıldığında balkonunuzda bulunan mobilya ve bitkilerinizi korur. Ayrıca, katlanır cam balkon kapatıldığında da balkonunuzda yeterli ışık almanızı sağlar.

Katlanır cam balkonların başlıca avantajları şunlardır:

 • Balkonun tamamını açarak açık havada zaman geçirme imkanı sağlar.
 • Mekanın doğal ışık almasını sağlar.
 • Kolay açılıp kapatılabilir.
 • Uzun ömürlüdür ve bakımı kolaydır.
 • Enerji tasarrufu sağlar.

Katlanır Cam Balkon

Sürgülü Cam Balkon

Sürgülü cam balkon, cam panellerin bir ray üzerinde kaydırılarak açılıp kapatılmasıyla çalışır. Sürgülü cam balkonlar, çoğunlukla balkonun sadece bir kısmını kapatarak açık bir balkon hissi yaratmak için kullanılır.

Sürgülü cam balkonların başlıca avantajları şunlardır:

 • Balkonunuzda modern bir görünüm sağlar.
 • Yerden tasarruf sağlar, çünkü açıldığında paneller raya saklanır.
 • Daha az hava akışına neden olur, bu nedenle kışın daha iyi bir ısı yalıtımı sağlar.
 • Küçük çocuklar veya evcil hayvanlar için daha güvenlidir, çünkü açılan panellerin sayısı kontrol edilebilir.

Sürgülü Cam Balkon

Hangi Cam Balkon

Katlanır Cam Balkon mu Sürgülü mu? Hangisini tercih edeceğinizi seçerken, balkonun kullanım sıklığı, alanın büyüklüğü ve cam balkon m2 fiyatları gibi faktörleri göz önünde bulundurmanız önemlidir. Ayrıca, hangi modeli tercih ederseniz edin, güvenilir bir cam balkon üreticisi ve kurulum ekibi seçtiğinizden emin olun. Cam balkon modelleri arasında mutlaka en kullanışlı olanı seçmek için Anadolu cam balkon firma ekibimizden de keşif ekibi talep edebilirsiniz.

Sürgülü cam balkonların bir diğer avantajı ise temizlik konusunda kolaylık sağlamalarıdır. Katlanır cam balkonların camlarından kolaylıkla temizlik yapmak oldukça zordur çünkü camlar katlandığında birbirinin üzerine gelir. Ancak sürgülü cam balkonlarda camlar tek tek kaydırılabildiğinden, temizlik işlemi daha kolay ve hızlı bir şekilde tamamlanabilir. Diğer yandan, katlanır cam balkonlar daha az yer kapladığından, balkonunuzun veya terasınızın daha geniş görünmesini sağlar. Bu nedenle, küçük bir balkon veya terasa sahipseniz, katlanır cam balkon sizin için daha uygun olabilir.


1 Yorum

 • Oktay Yiğitalp

  Selam bulunduğum bölge kışın çok rüzgarlı ve yagış oluyor buna göre tavsiyeniz ne olur sürgülü mü katlanır mı Teşekkürler

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir