Kullanım alanları çok geniş olan Cam Balkon sistemleri günümüzde evler dışında da kullanılmaktadır. Yaşam alanlarında balkon, teras ve bahçelerde kullanımı en sık bilinen alanlardır. Ancak ticari işletmelere bakıldığından oldukça farklı sektörler tarafından tercih edildiği görülmektedir. Bu sistemin yine ticari mekanlar tarafından tercih edilmesindeki neden ise ekonomik fiyatı, kolay montajı ve üretim süresinin kısalığıdır diyebiliriz.

İstanbul Cam balkon ve kullanım alanları nerelerdir

Ticari İşletmelerde Cam Balkon Kullanım Alanları Nelerdir?

Çevremizde en sık gördüğümüz cam balkon sisteminin kullanıldığı yerler cafe ve restoranlardır. Bu tarz işletmelerin bir çoğunda açık alan bulunmaktadır. Genelde müşterilerinin sigara içilebilen bir alan yaratılmak istenmesi nedeni ile açık alan kullanılmaktadır. Ancak kış mevsiminde bu alanlarda müşterilerin oturması veya kullanımı oldukça zordur. Bunun için mevcut yerin kapatılması istenmektedir. Kapatmak için alternatif farklı yöntemler olsa da maliyet nedeni ile tercih yine cam balkonlar olmaktadır. Pastane, kafeterya ve restoranlar da sizde dikkat ederseniz hemen hemen çoğunda cam balkon kullanımı vardır.

Özel şirketler de Cam balkon Kullanımı

Özel şirketler de cam balkon kullanmakta öne çıkmaktadır. Neredeyse her şirketin açık alan bir balkon veya terası bulunmaktadır. 4 Mevsim kullanım için bu sistemler son derece uygundur. Şirketler aynı zamanda yine bina bahçesinde kış bahçesi içinde bu sistemleri tercih edebilmektedir. Kış bahçeleri çoğu zaman toplantı amacı ile kullanılmaktadır. Anadolu cambalkon İstanbul da bir çok cam balkon uygulamasını çeşitli sektörlerde şirketler ve firmalar için yapmıştır.

www.anadolucambalkon.org


Bir Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir