Daha fazlasını okumak için kaydırın

Mekanizma ve cam sistemlerinde işlevi en yüksek olanlardan biri cam balkon fitili olarak öner çıkar. Bildiğiniz üzere balkonlar dış etkenlerden en çok etkilen alanlardır. Soğuk, rüzgar, güneş, kar, yağmur, toz ve gürültü gibi bir çok hava etkeni ve olumsuz durum bulunmaktadır. Yaptıracağınız cam balkondan maksimum fayda ve konfor beklentisi içerisinde iseniz fitil kullanımı ve kalitesi kesinlikle iyi olmalıdır. “H” şeklinde olan bu fitiller HFitil olarak da bilinmektedir. Farklı malzeme türlerinde imalatı bulunmakta olup aşağıdaki tüm çeşitlerinin özelliklerini sizlerle paylaştık.

Alüminyum cam balkon fitili

Alüminyum cam balkon fitili bu sistemlerde kullanılan en eski fitil çeşitleridir. Günümüzde bu fitillere alternatif farklı fitil modelleride üretilmiştir. Alüminyum fitiller cam balkon sisteminde kanatların birleşme yerlerde kullanılmaktadır. Alüminyum fitillerde esneklik zor olduğundan yalıtım için içinde kıl fırça ilavesi bulunmaktadır. Paslanmaz Alüminyum malzemeden üretilmektedir. Cam balkon görüntüsünde yek pare bir görünüm isteyenler için pek uygun bir tercih olmayacaktır ancak malzemesi nedeni ile uzun ömürlü bir kullanım sunar. Cam balkon sistemlerinde küçük “H” Ftil ve büyük “H” fitil kullanılmaktadır. Küçük fitil sisteminde açılır/kapanır kanatlarında kullanılırken büyük fitil ise sürme kanatlarda ve iç içe geçen cam balkon kanat kısımlarında kullanılmaktadır.

alüminyum cam balkon fitili

Cam balkon alüminyum fitil özellikleri

  • 8mm camlara uygun olarak imalatı yapılmaktadır,
  • Ekosal renklere sahiptir,
  • Üretiminde Alüminyum hammaddesi kullanılmaktadır,
  • Alüminyum fitillerin içerisinde kıl, fırça takılı halde bulunur,
  • 90° ve 45° Köşeler için ayrı imalatı bulunur,
  • Silikon yardımı ile kullanılmaktadır,
  • Uzunlukları farklı ölçülerde üretilmektedir,
  • Hazır ölçülerde 128cm, 160cm, 200cm, 215cm fitiller bulunmaktadır.

Şeffaf Plastik Cam Balkon Fitili

Cam balkon fitili kullanımında şeffaf fitil kullanımıda oldukça yaygındır. Şeffaf cam balkon fitili kullanılması ile öncelikle daha çok yekpare görünüm elde edilmeye çalışılır ve daha estetik bir görünüm elde edilir. Alüminyum fitilde olduğu gibi yine H tipinde üretimini bulunur. Şeffaf fitiller diğer fitillere göre çok daha ekonomiktir. Ancak dezavantajlı yönleri kullanım ömrünüdür. Ortalama kullanım ömürleri bir kaç yıldır civarındadır. Cam balkonun kullanıldığı alan şayet sürekli güneş alan bir yer ise plastik fitillerde sararma olması kaçınılmazdır. Alüminyum cam balkon fitili ürünlerine göre avantajlı yönü daha fazla yalıtım ve izolasyon sağlamasıdır. Cam balkon modelleri ve alan konuma göre kullanım yapılmalıdır.

şeffaf cam balkon fitili

Şeffaf fitiller kullanıcı tarafından da kolayca sökülüp takılabilme özelliğine sahiptir. İnternet üzerinden yeni plastik fitilinizi satın alabilir ve sisteminize takabilirsiniz. 50cm ve 200cm arasında hazır fitil üretimi bulunmaktadır. Siteminizin ölçüsüne göre sipariş verebilir ve kullanım yapabilirsiniz.

Mıknatıslı Cam Balkon Fitilleri

mıknatıslı cam balkon fitiliMıknatıslı cam balkon fitili ürünleri de alüminyumdan imal edilmektedir. Cam balkon siteminde fitilde bulunan mıknatıslar yardımı ile birbirine yapışır. Diğer plastik fitillere göre çok daha fazla dayanımı yüksektir. Ortam ısı yalıtımı ve izolasyonu içinde yüksek katkı sağlamaktadır. Uzun ömürlü olması ve izolasyondaki gücü nedeni ile sıkça tercih edilebilmektedir. Cam balkonu imalattan satın aldığınız esnada firma sizlere hangi türde fitil kullanmak istediğinizi soracaktır. Sizlerde fitil özellikleri hakkında bilgi sahibi olabilir ve sisteminizi daha işlevsel hale getirebilirsiniz.

Anadolu cam balkon imalatını yaptığınızı ürünlerde sizlere bir çok farklı alternatif sunar. Sistemin kullanılacağı alan özelliklerine göre sizlere en uygun cam balkonu sunacağımızdan emin olabilirsiniz. Bizlere ulaşarak mutlaka yerinde keşif hizmeti alınız. Alanı inceleyip uzun yıllar en konforlu ve sorunsuz bir şekilde kullanım yapacağınız cam balkonu sizlere önerelim.

3 Farklı fitil içinde firmamız Anadolu cam balkon imalattan sizlere destek vermektedir. Yılladır ürünlerimizi kullanana müşterilerimiz ayrıca fitil değişimi gereksinimlerinde de firmamızdan destek alabilirler. En güncel cam balkon fiyatları ve cam balkon fiyat hesaplama işlemini sitemiz üzerindeki uygulamalardan yapabilrsiniz.

Author
Anadolu Cam Balkon

Anadolu Cam Balkon

Cam Sistemlerimiz bir çok alan için en uygun çözümlerdir. Cam Balkon için firmamız bir çok ilimizde sayısız başarılı uygulamaya imza atmıştır. Eğer sizinde kullanılamayan alanlarınız dairenizde yada ticari mekanınızda varsa Anadolu Cam Balkonu hemen arayın. Katlanır cam balkon, Sürme, Sürgülü cam balkon ve daha bir çok ürünümüzle sizlere en iyi hizmeti sunuyoruz.