Ana malzemeler

By Anadolu Cam Balkon In Cam Balkon No comments

Cam Balkon Sistemimiz katlanır özelliğe sahip,çift rulmanlı ve çift kanallı bir sistemdir. Sistemde kullanılan camlar 8 mm kalınlığında ve temperlidir.Alüminyum profiller 3,5 mm (et) kalınlığına sahiptir.( Alüminyum profillerin et kalınlığının fazla olması;profilin burkulmamasını ve üzerindeki vidaları daha sağlam tutabilmesini sağlar.) Ürünümüz birbirinden bağımsız 8 adet rulmanla çalışır ve ayrı alüminyum kanallarda yürür.Bu özellik camların kolay kullanımda ciddi önem taşır. Sistemimizde kullanılan plastik aksesuarlar 1.sınıf olup 5 yıl firmamızın garantisi altındadır. Cam Balkon sistemlerinin tamamı ana malzemeye baktığımızda alüminyum ve camdan oluşur.

Özellikle müşterilerimizin gözünde bu, satış açısından bizi oldukça zorlayan bir bakış açısıdır.Evet,cam balkon sistemlerinin ana malzemesi cam ve alüminyumdur.Fakat sistemde kullanılan cam kalitesi,alüminyum kalitesi,kullanılanaksesuarlar ,şeffaf ve kıl fitillere kadar her malzeme kalite açısından kendi içinde farklı özelliklere sahiptir. Cam Balkon Sistemimiz hem tasarımı açısından,hem kolay kullanabilirliğiaçısından ,hemde kullanılan 1.sınıf aksesuar,cam ve fitiller açısından müşterilerimizin beğenisini kazanmıştır.

Bu konuda bizim görüşümüz ; cam Balkon Sistemlerinde kullanılan malzemenin kalitesi ve üretim sürecindeki hassasiyet elbette çok önemlidir.Kalitenin önüne geçebilecek tek özellik ise işçiliktir.Biz biliyoruz ki; Cam Balkon Sisteminin hatasız üretilmesi ve Sistemin kalitesi ne kadar iyi olursa olsun kötü bir işçilik,bu sistem ve üretim kalitesini önemsiz hale getirecektir. Cam balkonlar dayanıklıdır ve güvenlidir. Güneş ışınları kesmez. Peki tüm bu özelliklere nasıl sahip oluyor bu cam balkon sistemleri? Öncelike cam balkonsistem özellikleri söylemek lazım. Yüksek rüzgar şiddetine dayanıklı, termiği yüksek özel üretim Alüminyum profiller kullanılır. Sistemde  kullanılan Alüminyum profilin kalınlığı 4cm et kalınlığı 3mm’dir. Alüminyum profillerde RAL renk seçenekleriyle elektrostatik toz boya kullanılır. Sistemde 8mm kalınlığında darbelere ve kırılmaya karşı yüksek mukavemete sahip temperli cam kullanılır. Sistemde cam paneller taşıyıcı kanat profiline polimer bazlı ithal yapıştırıcılarla yapıştırılmakta olup doğa şartlarından dolayı deformasyona uğramamaktadır. Sistem ayrı ayrı yataklarda çalışan üzeri polyemid kaplamalı rulmanlı çinko nikel alaşımlı tekerler sayesinde rahat bir çalışma sağlar. Birbirinden bağımsız çalışan çift kilit sistemi ile maksimum güvenlik sağlar. Akıllı baza kapakları ve aksesuarları ile bir bütün oluşturan komple bir sistemdir. Alt ve üst raylarda 10 mm kalınlığındaki çift sıralı kıl fitiller maksimum yalıtım sağlar. Kanatlardaki camlar arasında yalıtımı sağlayıcı silikon bazlı çift h fitil kullanılır. Cam balkonların birde, alışveriş merkezleri, oteller, mağazalar, kafe, pastaneler ve kış bahçeleri için tasarlanmış bir sistemi vardır. Üst taşıyıcı konstrüksiyon ve alüminyum raylar üzerinde askıda hareket etmektedir. Mekandaki kısıtlamaları, istenmeyen görüntü ve alan kaybını ortadan kaldırır. Ferah ve mordern ortamlar sunar. Tamamen açılma imkanı vermesi sayesinde teşhirde ve kullanımda ferah ve geniş ortamlar sunar. Kayar kanatları sayesinde tamamen iç ve dış mekanlar arasında bütünlük sağlar. Otellere, konferans salonlarına, restoranlara aynı anda birden fazla amaçla kullanabilme imkanı sağlar. Cam balkon evlerinizde ek alanlar oluşturarak kullanım alanlarınızı genişletir. Cam balkon ile kapatılan oda, salon veya mutfağınızın ısı değerlerinde artış olur, enerji tasarrufu sağlar. Cam balkon kapatma yapılarınızın görünümünü değiştirmez ayrıca değerini yükseltir. Binanızın mimari görüntüsü değişmediğinden dolayı yerel yetkililer tarafından izin almanıza gerek kalmaz. Sağladığı konfor ile dengeli bir fiyat & performans oranı sunar. Katlanır cam balkon hırsızlık riskini önemli derecede azaltır. Balkon mobilyalarınızı korur, ömrünü uzatır. Cam balkon ile işletmelerde yılın her mevsimi rahat iş yapabilecektir.